free-plan
جمعه 01 بهمن 1400 | کاربران آنلاين : 4

گفتگو با ویدا جوان و همسرش بازیگر زمانه + تصاویر

آخرین مطالب:
بخش: عمومی - تصاویر بازیگران ایرانی -

چندي پيش در مجموعه تلويزيوني «زمانه» يك چهره جديد و البته پرشور و هيجان ايفاي نقش مي كرد. او كه تاكنون در فيلم سينمايي «از ما بهترون» و چند تله فيلم بازي كرده اولين تجربه سريال خود را با حسن فتحي رقم زد. ويدا جوان كه در اين سريال نقش نگار را داشت حدود چهار سال است كه زندگي مشترك خود را با ايلا تهراني آغاز كرده است. ويدا علاوه بر بازيگري در زمينه طراحي لباس، صحنه، جواهرات و هنرهاي تجسمي فعال بوده است. با او درباره زندگي حرفه اي و شخصي اش صحت كرديم.

برای خواندن مصاحبه و دیدن تصاویر بهتر وبزرگتر به ادامه مطلب بروید.


اين طور كه پيداست شما چند شاخه هنري را با هم دنبال مي كنيد. كدام را بيشتر از سايرين دوست داريد؟


طراحي لباس را بيشتر دوست دارم چرا كه رنگ ها در آن نقش اصلي را دارند و من هم علاقه خاصي به بازي با رنگ ها دارم.نمايشگاه هم برگزار كرده ايد؟

بله. يك بار نمايشگاه طراحي لباس و يك بار هم نمايشگاه پتينه برگزار كردم. نمايشگاه لباسم يك نمايشگاه جديدي در ايران بود كه علاوه بر لباس هاي فرم از لباس هاي كوچك زمستاني در آنجا استفاده كرده بودم كه خودم فقط بازي رنگ ها را در آن خيلي دوست داشتم كه خوشبختانه از آن استقبال هم شد.


براي طراحي دوره اي ديده بوديد؟


خير اما مادرم از سال ها پيش طراحي لباس مي كردند و در كنار آن مطالعه را نيز خيلي دوست داشتم و رسمي معمول در خانواده ام بود، بنابراين كتاب هاي طراحي زيادي مي خواندم و زن دايي ام هم كه نقاش بودند در شناخت رنگ ها به من كمك زيادي كردندبازيگري از علاقه هاي دوران كودكي تان بود يا طراحي؟

از كودكي به هنر خيلي علاقه داشتم و به اصرار خانواده در رشته هاي هنري تحصيل نكردم چرا كه معتقد بودند هنر بايد در كنار تحصيلات در زمينه ديگري باشد. اما از آنجايي كه به هنرهاي تجسمي علاقه بسياري داشتم فكر مي كردم بايد رشته اصلي ام همين باشد... واقعيت اين است كه تئاتر در من تحولي بزرگ ايجاد كرد كه شيفته اش شدم و آن اين بود كه فهميدم مي توانم زنده باشم و زندگي كنم و اينها برايم خيلي جذاب بود، اولين چيزي كه در تئاتر ياد گرفتم قضاوت نكردن بود. سينما و تئاتر تلفيقي از همه هنرهاست از جمله رنگ و طرح و... وقتي شروع مي كني به بازي كردن مي بيني كه در بازيگري ات مي تواني رنگ ها را هم بياوري. در مورد طراحي هم بايد بگويم از همان اول دوست نداشتم كه سفارشي كار كنم، بلكه طبق خواسته دلم طراحي مي كردم.

خانواده چطور؟ آنها دوست داشتند كه طراحي را دنبال كنيد يا بازيگري؟

از كودكي استقلال فكري داشتم و هر چه در ذهنم بود را به اطرافيانم تفهيم مي كردم. تنها موردي كه نتوانستم خانواده ام را راضي كنم خوانده رشته نقاشي به جاي رياضي بود. اصراري هم نكردم چرا كه مي گفتم بزرگترها تجربه شان از من بيشتر است.


يعني از آرزوهاي دوران كودكي تان نبود؟

ديده شدن را همه دوست دارند و ممكن است آدم ها خودشان را به جاي شخصيت هاي اصلي فيلم هايي كه مي بينند بگذارند اين براي بچه ها در سنين پايين هم خيلي اتفاق مي افتد در مورد من هم همين طور بود يادم است در كودكي هميشه براي عروسك هايم لباس مي دوختم و علاقه شديدي به انيميشن داشتم و كمي بزرگتر كه شدم با برادرم روزي ده فيلم مي ديديم تا اينكه پس از گذر زمان به اين نتيجه رسيدم كه تئاتر و بازيگري را دوست دارم و از چهار سال پيش پس از رفتن به كلاس هاي بازيگري فهميدم كه بازيگري هنر بزرگ و سختي است.

چه چيزي باعث شد كه به سمت هنر برويد؟

اولين اتفاق هنري اي كه برايم افتاد و هنوز هم پررنگ است در سن شش سالگي ام بود. دايي مادرم را خيلي دوست داشتم او هم مي خواست قبل از دوران مدرسه به من الفبا ياد دهد برايم سرمشق نوشت و گفت كه من مي روم بيرون و تا برگردم تو اينها را بنويس. ايشان كه برگشت ديد كه من در همان صفحه سرمشق ها يك نقاشي كشيده ام وقتي نقاشي ام را ديد گفت كه تو استعداد نقاشي فوق العاده اي داري.

شنيده ام كه همسرتان هم بازيگري مي كنند؟

بله ايلا تهراني بازيگري تئاتر مي كند و چندي پيش هم در سريال نوروزي «همه خانواده من» داريوش فرهنگ بازي كرد.

از چه طريقي با هم آشنا شديد؟

يكي از دوستانم كه از علاقه ام به دوبله با خبر بود مرا به استوديو ضبط صداي ايلا برد تا تست دهم. طي همين جلساتي كه به آنجا مي رفتم و با ايلا صحبت مي كرديم به اين نتيجه رسيديم كه علايق مشترك مان در رنگ ها، هنر و مسائل عميق زندگي بسيار است و حتي پس از ازدواج تفاهم ما دو نفر براي خانواده هايمان هم خيلي جالب بود و بايد بگويم كه ايلا يكي از بزرگترين مشوق هاي من به سمت بازيگري بود.

چقدر در كارهايي كه پيشنهاد مي شود با ايشان مشورت مي كنيد؟

خيلي زياد چرا كه به سواد و دانش هنري ايلا اعتماد دارم.
تا به حال كار مشتركي نداشتيد؟
در فيلم «از ما بهترون» و «گزارش يك جشن» نقش زن و شوهر را داشتيم. كه در «گزارش يك جشن» دقيقاً روز سالگرد ازدواج مان با ما تماس گرفتند و گفتند كه بياييد براي عكاسي و جالب بود كه در آن روز لباس عروس پوشيدم و عكس گرفتيم كه برايم خاطره شد.


چطور شد كه به پروژه «زمانه» رسيديد؟

آخرين كاري كه قبل از «زمانه» انجام داده بودم تله فيلمي به نام «يك خواب كوچولو» كه به چشم اولين كار حرفه ايم نگاه اش مي كنم. همان زمان حس فتحي بازيگري با مشخصان من را مي خواستند كه برنامه ريز آن كار مرا به ايشان پيشنهاد دادند.
همان لحظه با نقش نگار آشنا شديد؟
از همان روز اول گفتند كه مشخصه نگار شيطنت اش است جالب است من قبل از اين كار خيلي ساكت و آرام بودم و شيطنتم را هر جايي بروز نمي دادم اما «زمانه» باعث شد كمي شيطنتم بيشتر شود. خيلي مي ترسيدم كه نكند لوس شود و حسن فتحي در اين زمينه خيلي كمكم كرد.

نقش نگار در مقايسه با ساير كاراكترهاي دختر سريال كمي كمرنگ تر بود. برايتان مهم نبود كه ميزان نقش تان چقدر باشد؟

نگار نقش اصلي بود و همين برايم خيلي مهم بود كه مي دانستم زمان زيادي را در كنار گروه و خود حسن فتحي حضور دارم و مي توانم با آنها كار كنم. در وهله بعد اينكه نقش اول باشم يا نه اصلاً برايم اهميت نداشت براي من اين مهم بود كه حتي اگر نقشم كوتاه هم باشد همان يك سكانس را طوري بازي كنم كه در همان زمان كم نقشم را به خوبي به مخاطب معرفي كنم يعني به تاثيرگذاري نقشم بيشتر اعتقاد دارم ضمن اينكه اين نقش به من فرصت داد كه تمرينات تئاترم را هم داشته باشم.

جمله پاياني...

دوست دارم يادي كنم از استاد سمندريان. جا دارد از همسرم تشكر كنم كه هميشه پشتوانه ام بود و حمايتم كرد.

منبع:
راه زندگي/ شماره ۳۷۵/ نيمه اول فروردين ماه ۹۲/ مائده ميرفندرسكي/ صفحه ۱۶ارسال شده درتاريخ: 24 / 03 / 1392 | نويسنده: مهرداد | نظرات ()
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظرات این مطلب
این نظر توسط ارزو در تاریخ 7 سال پیش و 12:33 دقیقه ارسال شده است

54لف63شکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلک


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

پربازدیدترین مطالب:
مروری بر مطالب گذشته:
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود